Shop     Vznik ČSR     Czech TV     Videa

Aktivismus v Pardubicích


Neuběhl ani týden od demonstrace v Praze a aktivisté Svobodné mládeže z Pardubic vyrazili za chladného večera do ulic Pardubic, aby „napáchali“ nějaké „dobro“. Kromě toho, že bylo přeškrtáno několik zbylých nápisů antifa, několik nových nápisů se vytvořilo, vylepovaly se samolepky, letáky se rozdávaly do schránek, stříkaly se šablony a byl vyvěšen i transparent.


Místní buňka zvolila téma sociální politiky, protože v uvedeném kraji při vysoké nezaměstnanosti a nízkých platech je toto téma velmi žhavé, ať už mezi místními pracujícími, nebo mezi mládeží, která se do práce teprve chystá, nebo ji zná pouze z brigád, kterých v kraji taky není mnoho a když už náhodou jsou, tak jsou špatně placené. Aktivisté protentokráte brali útokem veškerá místa, která navštěvuje především místní mládež. Terčem jejich aktivity se protentokráte tedy stala místa v okolí škol, parků, skateparků, cyklostezek, internátů, kina, kulturního domu a v neposlední řadě nákupního komplexu u Kauflandu, kde byl na obchod Jysk vyvěšen transparent s nápisem „Proti vládě a její zradě svobodnamladez.org“.


Během akce nedošlo k jedinému problému ať už ze strany Antify, nebo ze strany policie. Vše proběhlo v duchu zábavy a dobrého skutku. Níže se můžete podívat na pár dalších ukázek z jejich výtvorů. Děkujeme aktivistům za jejich počin a těšíme se na další.
Aktivita je neodmyslitelnou součástí naší ideologie. Buď aktivní i Ty ve svém městě. Buduj hnutí odporu proti systému. Aktivně, Sociálně, Národně! Odpor společně za lepší budoucnost!


Autor: |Redakce svobodné mládeže| Sdílet